ازن ساز راهکاری برای مقابله با ویروس کرونا

ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن

ویروس کرونا یا کوید 19 ، چندین ماه است تیتر اخبار شده و تمام جهان را درگیر خود کرده است. این ویروس به سرعت در حال رشد است و آمار مبتلا شوندگان، دیگر غیر قابل کنترل می شود.

در اوایل شروع شیوع این ویروس در کشورمان ایران، سوء استفاده کنندگان و سودجویان براین برآمدند تا در فروش گران تر و یا حتی با احتکار ماسک، بازار را بدست بگیرند.

اما تنها راه حل برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک نیست و می توان با ضدعفونی کردن محیط پیرامون نیز از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.

در این مطلب قصد دارم به توضیحاتی چند درباره این ویروس بی رحم و پاندمیک خدمتتان عرض کنم و راهکاری جدید درباره از بین بردن آن از محیط اطراف برایتان نشان بدهم.

کاربرد های ازن ساز

ازن ساز ها کاربردهای متنوعی در از بین بردن گند و آلودگی های محیطی و باکتریایی دارند و از آنها برای ضدعفونی کردن نیز استفاده می شود. برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتریایی می توان از ازن ساز ها بهره برد.

از دیگر کاربرد های این دستگاه می توان موارد زیر را نیز نام برد:

ازن از برخورد رعد وبرق و همچنین برخورد اشعه ماوراء بنفش با مولکول های اکسیژن به وجود می آید اما به کمک دستگاه های مولد ازن نیز می توانید برای مصارف مختلف خود ، ازن تولید کنید.

برای تمیز سازی سطوح مختلف ، ازن ژنراتور ها آب تصفیه شده ای را در خدمتتان قرار می دهند و می توانید به سم زدایی و پاکسازی محیط بپردازید.

در استخر ها و پارک های آبی می توان از این ژنراتور ها استفاده کرد.

ویروس کرونا

ویروس کرونا از خانواده ویروس های آنفولانزا، ابولا و ویروس سارس می باشد و می توان با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری کرد.

جالب این جا است که فردی هم که بیمار به این ویروس نشده باشد می تواند ناقل ویروس باشد پس پاکسازی محیط می تواند در جهت پیشگیری نیز کمک کننده باشد.

شایعاتی مبتنی بر بازه سنی افراد گیرنده این بیماری وجود دارد و مردم عادی فکر می کنند که فقط افراد میانسال و دارای بیماری زمینه ای به آن مبتلا می شوند.

طبق آخرین بررسی های انجام شده، ویروس کرونا تا 9 روز بر روی اجسام و محیط باقی می ماند پس استریل کردن و پاکسازی محیط اهمیت بیشتری پیدا می کند.

جالب اینجاست که به روش تخلیه الکتریکی که نام آن هم کرونا است برخی از این ازن ساز ها به تولید گاز ازن می پردازند که خود نکته جالبی بود و لازم دانستیم تا به آن اشاره کنیم.

الان که بعد از چندین ماه از شیوع این ویروس در جهان می گذرد هنوز درمان قطعی برای آن یافت نشده است ولی ازن ماده ای است که می تواند در بسیاری از جاها کمک کننده باشد که در ادامه به کاربرد های مختلف آن اشاره کرده ایم.

ازن چه کاربردهایی در صنایع مختلف دارد؟

از کاربرد هایی که گاز ازن (o3) دارد می توان موارد زیر را نام برد

 • در صنعت کشاورزی به عنوان آفت کش
 • در برج های خنک کننده برای سرعت بخشیدن به عمل اکسیداسیون
 • در صنعت الکترونیک برای حذف مواد فتورزیست و تولید ویفرهای سیلیکونی
 • در صنایع غذایی برای این که ازن به منظور ضدعفونی می تواند کارآمد باشد در بسته بندی مواد غذایی از آن استفاده می شود.
 • در صنایع بسته بندی برای استریل کردن بطری ها و کنسرو ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
 • در صنعت آب و فاضلاب و تصفیه به دلیل آن که اوزون می تواند فلزات سنگین را اکسید کند
 • برای از بین بردن آلودگی های میکروبی و ویروسی مثل ابولا، سارس و آنفلوانزا همچنین برای ویروس کرونا

ازن راهی برای غلبه بر ویروس کرونا

ضدعفونی سطوح با ازن برای پیشگیری از کرونا

یکی از روش های پاکسازی محیطی و میکروب زدایی ، استفاده از گاز ازن می باشد.

ازن قابلیت اکسیداسیون و گندزدایی بسیار بالایی دارد و به دلیل سرعت بالای آن در گندزدایی و از بین بردن میکروب و ویروس ها می توان برای مقابله با ویروس کرونا از آن استفاده کرد.

مسئولین تایلندی با توجه به این که ازن ژنراتورها توانسته اند گازی تولید کنند که به پاکسازی محیط های ناشی از میکروب ها و ویروس های خطرناک مفید بوده است، برای از بین بردن ویروس کوید 19 نیز از آن بهره برده اند.

پس با توجه به این صحبت ها استفاده از ازن ساز ها برای از بین بردن آلودگی های محیطی ناشی از این ویروس می تواند کارآمد باشد.

ازن ساز یا دستگاه مولد گاز ازن

گاز ازن یکی از گاز‌هایی است که در طبیعت قابل دسترسی نبوده ولی به کمک ازن ساز ها می توان مقادیری گاز ازن تولید کرد.

ازن ساز یا دستگاه مولد ازن که به ازن ژنراتور نیز معروف است، در مصارف خانگی، صنعتی و همچنین برای مقابله با ویروس کرونا نیز می تواند قابل استفاده باشد.

ازن ساز یکی از جدیدترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین تجهیزات در صنعت تصفیه آب و گندزدایی و ضدعفونی محیط می باشد که علاوه بر محیط های قابل دسترس به پاکسازی محیط های غیر قابل دسترس نیز می پردازد.

برای ضدعفونی لباس ها و پوشاک و حتی آب استخرها و همچنین محل هایی که تردد مردم در آنجا بسیار است از دستگاه های ازن زن یعنی ازن ژنراتور ها استفاده می شود.

دستگاه های ازن ژنراتور که نمونه های چینی و اروپایی آن در گذشته وارد کشور می شد، هم اکنون با دست توانمند دانشمندان و کارشناسان ایرانی تولید می شود و عرضه آن در قابلیت های مختلف در حال انجام است.

ازن ژنراتور ها این روزها می توانند برای کاهش خطرات کرونا مفید باشند ولی ازن مصرف دارویی ندارد و فقط برای از بین بردن آلودگی می‌تواند کارآمد باشد.

نحوه کار دستگاه ازن ساز

ازن ساز یا ازن ژنراتور تولید کننده گاز ازن در مخازنی می باشد که برای آن ها تعبیه شده است.

این ازن به چندین صورت یا به صورت گازی برای تصفیه هوا و یا به منظور تصفیه آب ها تولید می شود که بالتبع شکل کلی دستگاه ها نیز متفاوت خواهد بود.

تصفیه آب

اگز در جهت تصفیه آب لازم به ازن ساز باشد دو نوع تزریق کننده ازن به آب وجود دارد:

 1. تزریق ونتوری
 2. تزریق کننده حبابی

ازن به کمک روش ونتوری با آب مخلوط شده و با ایجاد اختلاف فشار بین ورودی و خروجی این ازن از دستگاه مکش می شود.

دستگاه تزریق کننده ونتوری برای تزریق ازن به خط لوله به کار می رود.

تصفیه هوا

اگر هم برای تصفیه هوا نیاز به ازن ساز باشد می توانید دو نوع محصول به نسبت مصارف خانگی یا صنعتی خود در بازار پیدا کنید و بخرید.

ازن ساز های تصفیه هوا برای ضدعفونی هوای خانه ها ، دامداری ها و مرغداری و حذف بوی آمونیاک (که گازی بسیار سمی است) همچنین از بین بردن بوی سیگار مورد استفاده قرار می گیرند.

برای استفاده خانگی از دستگاه های مولد ازن دستگاه هایی کوچک و قابل حمل تولید شده است تا در هر محلی قابل استفاده باشد.

اما توصیه می شود که یا در محیط کوچک و بسته مدت زیادی در معرض استشمام این گاز قرار نگیرید چرا که ممکن است باعث سردرد و تنگی نفس شود.

روش تخلیه الکتریکی کرونا

تخلیه الکتریکی ایجاد شده به علت افزایش چگالی میدان الکتریکی را کرونا نامگذاری کرده اند. در حالی که این تعریف بسیار کلی است و انواع پدیده کرونا را نیز شامل می‌شود.

هنگامی که میدان الکتریکی سطح هادی از ولتاژ بحرانی بیشتر شده باشد، بهمن الکترونی به وجود خواهد آمد که تخلیه کرونای قابل مشاهده در سطح هادی می باشد.

همواره تعداد کمی الکترون آزاد در هوا به علت مواد رادیو اکتیو موجود در سطح زمین و اشعه کیهانی، وجود دارند. زمانی که هادی در هر نیمه از سیکل ولتاژ متناوب برقرار می‌شود. الکترون‌های هوای اطراف سطح آن بوسیله میدان الکترواستاتیک شتاب پیدا می‌کند. این الکترون‌ها که دارای بار منفی هستند در نیمه مثبت به طرفهادی شتاب پیدا می‌کنند و در نیمه منفی از آن دور می‌شوند. سرعت الکترون آزاد بستگی به شدت میدان الکتریکی دارد.

انواع پدیده کرونا

پدیده کرونا که در بالا به تعریف آن اشاره کردیم سه حالت می باشند:

 • تخلیه پر مانند
 • تخلیه قلم مویی
 • تخلیه تابشی

که این ها در نمونه تست EHV در آزمایشگاه مشخص می شوند.

خرید ازن ساز

ویروس کرونا ویروسی همه گیر و پاندمیک است که در عصر جدید بی سابقه بوده و آمار مبتلایان آن رکورد زده است، این در حالی است که آمار بهبود یافتگان آن نیز بیشتر از فوت شدگان می باشد.

از دستگاه ازن ساز برای ضدعفونی کردن فضاهای کوچک مانند اتاق، ماشین یا کنار تخت بیمار هم می توان استفاده کرد.

دستگاه ازن ساز علاوه بر این که قابلیت ضدعفونی هوای محیط را دارد می‌توان به کمک آنها محلول های ضدعفونی کننده قوی نیز تولید کرد.

کشورهای آسیای شرقی پیش از این از گاز ازن برای مقابله با قارچ، باکتری، میکروب، ویروس سارس و ویروس آنفولانزا استفاده می شده است ویروس کرونا به کار گرفته‌اند.

نمونه های چینی و اروپایی ازن ژنراتورها علاوه بر این که وارداتی می باشند پس از تلاش های بسیار دانشمندان و کارشناسان ایرانی نمونه های ایرانی آن نیز نسبت به مصرف خریدار قابل عرضه می باشد.

قیمت ازن ساز بسته به نوع مصرف شما از ازن متغیر است؛ برای مثال مصارف خانگی و مصارف بیمارستانی و به نسبت مصرفی خود می توانید اقدام به خرید دستگاه ازن ساز فرمایید.

برای دریافت مشاوره و خرید هر یک از محصولات، لطفاً با گروه بازرگانی اسپوتا تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (10 امتیاز)
سعید ره گوی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *